bugün 634 başlık

gündemdekiler

1. guardians of the galaxy

atlayarak izleyince de film anlasildigina gore cokta mukemmel bir film degil. aksiyon ve bilim kurgu severleri doyurur fakat cok sey bisey degil. 10 uzerinden en fazla 6'dir notum. o da yesilli hatunun guzel yuzu icin. yesil hatunun aslinda zenci olmasi cok olasi.

2. aldatan kız arkadaşını yakalayan apaçi

o değil de sevgili, aldatan, aşk, entrika, tuzak, erkek, kız kavramlarının aslında yanından bile geçemeyecek olanların yaşadığı, aşka yakışmayanların bile kıskançlık yaşayabildiğini gösteren tıpkı başrollerindekiler gibi gereksiz video. siz sevgili olmayı,aşık olmayı, aldatmayı, aldatılmayı bile hak edecek konumda olamazken şiddete düşecek eğilimi ne ara kazandınız?

3. karması eksi yüzden yüksek olan yazarlar yalakadır

eksiyi görünce entry silen, eksilendikçe entry editleyerek 180 derece düşüncesinden sapan yazarları ifşa edendir. bize eksiyi görünce dansöz gibi kıvıran light yazarlar değil eksilendikçe örselenen eksilendikçe bilenen klavyesi sivri taş fırın yazarları lazım efendiler.

4. karması artı olan yazarlardan bir bok olmaz

görüşünü düzgün bir uslup ve güzel bir mizah ile dile getiren gruhu kapsamayan hadedir.

sen insanların değelerini incitmeden, belli bir saygı çerçevesi içinde eleştirini yaparsan emin ol ara sıra aldığın eksiler karmanı düşürmeyecektir. ataist olup allahına, camisine sövüyorsan yada ne bileyim gereksiz buluyorsan yersin paparayı, yediğinle kalırsın.

5. left behind

nicolas cage'e guvenerek iyi ki yasal yollara basvurup sinemaya gitmemisim. caaanim torrentle indirdigim filmi, atlaya ziplaya 15 dakikada bitirdim. ve ulan bu muydu? dedim. oyle bittigine bile inanamadim. ne kadar da konusuz bir sacma film diyecektim ki meger filmdeki din, inanc vurgusu hristiyanliktaki kiyamet alametlerini anlatan bir film oldugundanmis. atlaya atlaya izleyin efenim.

6. kürtleri biz besliyoruz saçmalığı

Bu ülkedeki kürtleri belli sebeblerden ötürü hep işçi olarak çalıştırdığınız mecbur ettiğiniz için aslinda kapitalist sisteminizin büyük çoğunluğu kürtlerden besleniyor. Evet kürt sizi besliyor. Sahsen ne vergilermzde eksik ne devletten daha bir yardım almamis olarak halt etmişsiniz diyorum. Ki bizim vergilerimizle bizi beslemek zorunda ama iste anca sömürsun.

7. özgürlüğün en büyük düşmanı

tanimidir. evet hala özgürlüğün tam tanimi belli değildir. kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğü nü kisitlayinca özgürlük biter mi sorunsalı gibi.
    din diyen dangalaklar acaba anayasa veya kanunlara uymaları gerektiğini bilmiyorlar mı? özgürlükse hadi kafana gore silah taşıyıp meclise aranmadan gir veya ... vs vs. dinde kurallarla oluşmuş olgudur. amacı bireyi, toplumu ehlilestirmektir suanki durumla* kafası karismislara kitap okumalarini öneririm.
    herkes kafasina göre takilsa kaos olur o zamanda büyük balık-küçük balık kavramı ortaya çıkar. (bkz: orman kanunu)

8. tayyibin bize kazandırdığı bilgiler

yoktur. böyle bir kazanım yoktur.
    literatüre giren söylemler kazanılmıştır örnek, "babalar gibi satarım" ve diğerleri.
    diğer söylemler "amerikan askerlerinin ülkelerine sağ salim dönmeleri için dua ediyorum"
    alın size kazanım!

9. insan görmediği birine aşık olur mu

bir sorudur.

görmediğim birine hiç aşık olmadım, ama belki olan vardır.
    sesini duymadığım birine aşık oldum(zamanında), duysam belki olmazdım.

gördüğümü sandığım ama aslında görmediğim birine de aşık olmuşluğum var, çok çok eskiden, o da ihtiyaçtandı belki, inanmaya olan ihtiyaçtan, genç ve aptal bir insan için bence kabul edilebilir.

10. insan görmediği birine aşık olur mu

Bir çeşit anket. ilk cevabı kendimden yola çıkarak söyleyebilirim ki normal olmayan bi insan yani bişeylere aç ve Muhtaç olan insan görmediği birine hatta sesini duymadığı birine aşık olabilir. o beni anladı.

11. emine ülker tarhan

Gençliğini çok merak ettiğim kadındır. Bazı insanlar vardır, durur karşınız da üç beş kelime eder ve bu üç beş kelime sizin ona hayran kalmanız için yeterlidir. işte emine hanımda öyle bir bayan. iki kelime ettiğinde ne kadar dolu, ne kadar kültürlü bir insan olduğunu anlıyor insan. hayran olmamak elde değil.

12. karması artı olan yazarlardan bir bok olmaz

doğru bir tespit. karması artı olan yazar doğruları söyleyemez milletin istediği gibi düşünür kendi istediği gibi değil ve bu yüzden kimliğini ortaya koyamaz, orta yolu bulan bir tip olurlar. bu yüzden bir bok olmaz bu yazarlardan.

13. kabe yerine aksarayi tavaf etmek

Dun dusundum, sevgili allahin peygamberi ve onun yuce elcisi hz. Recep tayyip erdogan efendimizin kaldigi betonerme sarayin etrafinda tavaf yapmak, benim gibi genc yasinda haca gitmek bir turlu kismet olmamis allah dostu iman dolu din delisi kurani defalarca hatim etmis bireylere insallah yeterlidir. Gelin din kardeslerim toplanip aksarayi tavaf etmreye, siz yuce din ve allah sevdalilarini davet ediyorum, qabe'ye gidemesekte aksaray tavaflariz.

14. öz eleştiri

bazen çok aptal olabiliyorum.

gibi kişisel eleştirilerdir.

ama, mesela bu örnek için konuşulduğunda, ve herkesin zaman zaman "çok aptal" olabildiği hususlar olduğu bilindiğinde,
    mesela ben, aptal olduğumu açık açık söylemekten utanmıyorum ve gocunmuyorum.

bilmediğim ve anlamadığım her şey için, kendi cahilliklerimi ve aptallıklarımı suçluyorum. cahillikler ve aptallıklar konudan konuya, insandan insana, meslekten mesleğe, tahsilden tahsile çeşitlilik gösterir. bir konuda daha çok bilgisi olana ya da bir şeyi benden önce anlamış olana, saygı duyarım.

cahilliğin sonu "öğrenmek", aptallığın sonu "çabalayıp anlamak" olduğundan, bana bildiği bir şeyi öğretmeyen ya da anlayabileceğim bir şeyi düzgün anlatamayan insanı suçlamak yerine, kendim ne yapabilirim diye düşünmekten ya da farklı insanları da öğretici konumuna getirmekten yanayım.

15. selen sargın

antalya'da piri reis ilköğretim okulu 2. sınıf öğrencisi. Engeli nedeniyle okuldan uzaklaştırmak isteniyor. fakat sınıf öğretmeninin çabalarıyla okulda tutulan bu minik kardeşimiz diğer öğrencilerin velileri tarafından protesto edilmiştir. veliler, çocuklarını okula göndermeme kararı almışlardır. 2014 türkiye'sinde utanç verici bir gelişmedir.

http://www.sabah.com.tr/a...elen-sinifta-yalniz-kaldi